Úvodní stránka > Aktuality > Děti při POKOSu poskytovaly první pomoc a zkoušely si protichemický oblek

Děti při POKOSu poskytovaly první pomoc a zkoušely si protichemický oblek

Příslušníci 7. mechanizované brigády Dukelské z Hranic navštívili v úterý 24. a ve středu 25. října v rámci projektu Příprava občanů k obraně státu (POKOS) olomouckou Základní školu Holečkova a Střední průmyslovou školu Ostrava-Vítkovice. Společně s Danielou Hölzelovou z odboru komunikace Ministerstva obrany žáky seznámili s tím, jak funguje naše armáda, co je NATO či co pro sebe mohou udělat v případě krizových situací.

 

U vojenské sanitky a cvičných zdravotnických pomůcek se s obrovským zájmem zastavily i děti z mateřské školy
U vojenské sanitky a cvičných zdravotnických pomůcek se s obrovským zájmem zastavily i děti z mateřské školy

Vojáci představili 7. mechanizovanou brigádu a odpovídali na otázky týkající se nasazení v zahraničních operacích, vojenského výcviku nebo vstupu do armády. Zvláštností jejich vystoupení byla i prezentace důstojnické šavle a s ní spojená krátká exkurze do významné vojenské historie posádky Hranice, kde sídlí velitelství brigády.

Pro studenty průmyslové školy byly připraveny i praktické ukázky zdravotnického zabezpečení, první pomoci, dozvěděli se zajímavosti o zbraních hromadného ničení, a kdo chtěl, mohl si vyzkoušet protichemický oblek.

V průběhu celého dne byly děti za svoji snahu či správné odpovědi odměňovány dárky dle vlastního výběru a samozřejmě si nenechaly ujít možnost navléci se do různých druhů vojenské výstroje včetně balistických vest či kevlarové přilby. Se zájmem si však prohlížely i ruční zbraně vojáků.

 

Autor: kapitán Ladislav Kabát, 7. mechanizovaná brigáda

Nahoru