Home page > Aktuality > Druhý ročník branného dne ředitele Krajského vojenského velitelství v Českých Budějovicích byl úspěšný po všech stránkách

Druhý ročník branného dne ředitele Krajského vojenského velitelství v Českých Budějovicích byl úspěšný po všech stránkách

Dne 15. června 2017 zorganizovalo Krajské vojenské velitelství České Budějovice druhý ročník branného dne pro žáky druhého stupně základních škol Jihočeského kraje. Branný den je pořádán v rámci projektu příprava občanů k obraně státu.

Akce se účastnilo 12 pětičlenných družstev z Českokrumlovska a Českých Budějovic. Pro děti bylo připraveno 8 soutěžních disciplín rovnoměrně rozdělených na vědomostní a pohybové. Žáci prokazovali své schopnosti při překonávání lanové překážky, procvičili si hod granátem na cíl a střelbu ze vzduchovky. Osvěžili si způsoby poskytnutí první pomoci a předvedli své znalosti při orientaci v terénu za pomoci mapy, buzoly a odhadů vzdálenosti. Zajímavostí byl start družstva složeného pouze z učitelů, kteří si tak mohli vyzkoušet všechny soutěžní disciplíny.

 

Po celou dobu soutěže bylo možné navštívit prezentace vojenské techniky. Vojáci 44. lmopr Jindřichův Hradec přivezli bojové vozidlo PANDUR a automobil IVECO, příslušníci 25. plrp Strakonice připravili obrněné vozidlo DINGO a členové 15. žp Bechyně připravili ukázku výstroje a techniky na likvidaci nástražných výbušných systémů.

Na závěr soutěže byly vyhodnoceny nejlepší družstva. Hodnotnými cenami přispěl kromě Ministerstva obrany také Krajský úřad Jihočeského kraje. Na třetím místě se umístilo družstvo z Česko - anglického gymnázia České Budějovice, druzí byli žáci ze Základní školy Linecká v Českém Krumlově a nejlépe si se soutěží poradili žáci Základní školy Za Nádražím Český Krumlov.

Fotogalerie

Nahoru