Home page > Aktuality > Oblastního kola branného závodu se zúčastnilo také družstvo pedagogů

Oblastního kola branného závodu se zúčastnilo také družstvo pedagogů

V úterý 24. dubna 2018 proběhlo v Městském lese v Jindřichově Hradci oblastní kolo branného závodu pořádaného jako doplněk vzdělávání a výchovy v problematice přípravy občanů k obraně státu. Soutěže se zúčastnilo osm smíšených družstev ze základních škol Jindřichohradecka, družstvo učitelského sboru prošlo kurzem mimo soutěž.

Na závodníky čekala 4,5 kilometru dlouhá trať, vedoucí převážně lesem. Na ní plnili úkoly ze zdravotní přípravy a topografie, házeli granátem na cíl a na vzdálenost, překonávali lanové překážky a stříleli ze vzduchovky. Překvapením byla tzv. tajná disciplína, v rámci které museli soutěžící přiřadit správné události k významným datům z naší historie.

„Branný závod, který spolu s naším odborem školství zorganizovali vojáci ze 44. lehkého motorizovaného praporu, byl připraven velmi dobře. Jsem rád, že město udržuje s Armádou České republiky vynikající vztahy a  věřím, že se tato spolupráce bude rozvíjet i v budoucnosti, ve všech oblastech života města. Pořádání podobných akcí pro mládež je investicí do budoucnosti," hodnotil akci starosta Jindřichova Hradce Ing. Stanislav Mrvka.

V soutěži zvítězilo družstvo ze 3. základní školy z Jindřichova Hradce a získalo tak možnost zúčastnit se krajského kola závodu, které proběhne 25. května 2018 v Českých Budějovicích.

Autor: rtm. Daniel Brands, 44. lmopr J. Hradec

Fotogalerie

Nahoru