Úvodní stránka > Aktuality > Příslušníci KVV Ostrava vzdělávali další pedagogy Moravskoslezského kraje

Příslušníci KVV Ostrava vzdělávali další pedagogy Moravskoslezského kraje

Dne 14. června proběhlo na Krajském vojenském velitelství Ostrava další vzdělávání učitelů  základních a středních škol v problematice POKOS. Školení se zúčastnilo více jak 70 pedagogů z Moravskoslezského kraje. V letošním roce tak již na KVV Ostrava bylo proškoleno celkem 210 pedagogů.

Tak jako v předešlých školeních, i dnes získali učitelé informace o Ozbrojených silách ČR, o zapojení Armády České republiky do řešení krizových situací, o důvodech nasazení českých vojáků do zahraničních operací a podobně. Dozvěděli se také o možnosti zapojení moravskoslezských škol do branných soutěží, jako je Legie, Battlefield nebo Wolfram.

Během úvodní prezentace zmínil ředitel Krajského vojenského velitelství Ostrava plukovník Jaroslav Hrabec hlavní cíle vyplývající z vládou schválené Koncepce POKOS - tedy získání všeobecného přehledu o Armádě České republiky na školách. Z odevzdaných evaluačních dotazníků vyplývá, že učitelé zavádění vojenské problematiky a informací o krizových situacích do škol oceňují.

Další možnost zúčastnit se přednášky budou mít pedagogové 8. listopadu 2017 na ostravském velitelství.

Text a foto: Martin Ogořalek

Nahoru