Home page > Aktuality > Projektového dne na Vsetínsku se dobrovolně zúčastnili rovněž členové aktivní zálohy

Projektového dne na Vsetínsku se dobrovolně zúčastnili rovněž členové aktivní zálohy

Na pozvání ředitelky základní školy Luh Vsetín se příslušníci Krajského vojenského velitelství Zlín zúčastnili projektového dne se zaměřením na Armádu České republiky a problematiku příprava občanů k obraně státu. Na akci, kterou koordinovala praporčice Petra Čechová, se dobrovolně podíleli rovněž tři členové pěší roty aktivních záloh u Krajského vojenského velitelství Zlín pod vedením rotného Jiřího Hubáčka a člen Klubu výsadkových veteránů Holešov František Gult.

V rámci projektového dne byla vytvořena 2 stanoviště. Na prvním z nich byli žáci seznámeni s hlavními úkoly a posláním Armády České republiky. Povídání o současné armádě vhodně doplnily vzpomínky bývalého výsadkáře Františka Gulta na události roku 1968. Na druhém stanovišti měli žáci možnost vyzkoušet si na trenažeru střelbu ze samopalu, použití prostředků individuální ochrany jednotlivce OM-90 a JP-75 a populární maskování jednotlivce barvami na obličej. Žáci byli rovněž stručně seznámeni s výstrojí a výzbrojí příslušníků pěší roty aktivních záloh a se základy poskytování první pomoci v boji.

Do tohoto regionu Zlínského kraje zavítali vojáci v rámci projektu POKOS poprvé. Akce, které se zúčastnilo přes 200 žáků druhého stupně sklidila velký úspěch. Žáci se aktivně zapojovali do různých aktivit, kladli zajímavé dotazy a projevili velký zájem vyzkoušet si výstroj , výzbroj a vybavení vojáků. Žákům 1. stupně vojáci rozdali omalovánky a drobný propagační materiál.

Text a foto: KVV Zlín

Fotogalerie

Nahoru