Home page > Aktuality > Školení učitelů v Ostravě muselo být pro obrovský zájem rozděleno do dvou termínů

Školení učitelů v Ostravě muselo být pro obrovský zájem rozděleno do dvou termínů

Nebývalý zájem projevili učitelé základních škol Moravskoslezského kraje o listopadové školení k problematice POKOS na Krajském vojenském velitelství Ostrava.

Do tohoto akreditovaného kurzu, který Ministerstvo obrany pořádá v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků se přihlásilo celkem 80 učitelů. Takovýto zájem nikdo nečekal, zvláště když v letním termínu absolvovalo školení pouze šest učitelů. Ředitel Krajského vojenského velitelství plukovník Jaroslav Hrabec musel operativně zájemce rozdělit do dvou skupin a školení realizovat ve dvou termínech - 18. a 30. listopadu 2015.

Školení provedly zkušené lektorky Irena Pohludková a praporčice Simona Garnolová. Na základě provedené evaluace byli všichni učitelé maximálně spokojeni s přednáškami a ocenili, že si kromě Příručky POKOS pro učitele základních škol a osvědčení, vydaného náměstkem pro řízení sekce obranné politiky a strategie Ministerstva obrany Jakubem Landovským, odnesli rovněž propagační předměty o Armádě ČR. Chystají se je využít při výuce problematiky POKOS ve školách. Dva z učitelů po absolvování programu, jehož součástí byla i informace o branné povinnosti občanů České republiky, o záloze ozbrojených sil a o podmínkách vyhlášení mobilizace, projevili seriózní zájem o vstup do Aktivní zálohy.

Fotogalerie

Nahoru