Home page > Aktuality > Soutěž Wolfram prověřila pohybové dovednosti i znalosti z historie

Soutěž Wolfram prověřila pohybové dovednosti i znalosti z historie

Během měsíců května a června proběhlo v obcích s rozšířenou působností Moravskoslezského kraje osm oblastních kol branného závodu pod názvem Wolfram. Celkem se závodu, který pořádá Krajské vojenské velitelství Ostrava, zúčastnilo 360 žáků z 61 základních škol Moravskoslezského kraje.

Soutěž čtyřčlenných smíšených družstev žáků 8. tříd základních škol je zaměřená na plnění branně-bezpečnostních disciplin a na znalost historie paravýsadku Wolfram, po kterém je soutěž pojmenována. V letošním roce Wolfram zavítal do obcí Opava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Bruntál, Český Těšín, Třinec, Ostrava a Kopřivnice. Žáci soutěžili v těchto disciplínách: Poskytování první pomoci, střelba ze vzduchovky, překonávání překážek na dráze bojovníka, překonávání minového pole, v silový trojboj (dřepy, kliky, leh-sedy), hod granátem a v historii výsadku Wolfram. Nejlepší družstva postupují do krajského finále, které proběhne ve dnech 22. - 23. září 2017 v atraktivním prostředí Vojenského výcvikového prostoru Libavá.

Sportovně si zasoutěžit, ale také připomenout mládeži události odehrávající se během 2. světové války, vždyť účastníci výsadku Wolfram, ale také další významné osobnosti pro nás vybojovali svobodu“, řekl k závodu ředitel Krajského vojenského velitelství Ostrava plukovník Jaroslav Hrabec.

Text a foto: praporčík Martin Ogořalek, KVV Ostrava

Fotogalerie

Nahoru