Úvodní stránka > Aktuality > V rámci POKOS vyrazili za stovkami žáků poprvé v tomto školním roce vojáci

V rámci POKOS vyrazili za stovkami žáků poprvé v tomto školním roce vojáci

První školní týden nemohli v akci chybět ani zástupci Ministerstva obrany ČR z odboru komunikace s aktivitami ve prospěch přípravy občanů k obraně státu. Ti společně s vojáky z 24. základny dopravního letectva vyrazili na ZŠ Nad Přehradou na Praze 10, kde na ně čekali žáci z pěti základních a osmi mateřských škol.

Pro stovky žáků byl připraven bohatý program, o který se kromě vojáků a zástupců Ministerstva obrany starali také záchranáři, hasiči či městští a státní policisté. „Prohlédnout si sanitku byl zážitek, ale lepší je vojenská tatra,“ hodnotil své dojmy jedenáctiletý Jakub, který společně se svými spolužáky vyzkoušel i vědomostní kvíz o Armádě České republiky. „Udělal jsem jen jednu chybu. Nevěděl jsem a ani na poprvé nenašel, jaké námořní mise se účastní naši vojáci. Nakonec jsem to ale s malou nápovědou zvládl,“ řekl Jakub a ukazoval vyhranou powerbanku.

V posledních třech měsících letošního roku nebudou zástupci Ministerstva obrany s akcemi ve prospěch POKOS chybět na význačných událostech spojených se stoletým výročím vzniku Československa.

Den otevřených dveří

„Lidé se na nás budou moci přijít podívat 28. října při příležitosti oslav vzniku republiky. Pokud by někdo chtěl vyzkoušet své znalosti o armádě a odnést si nějaký dárek dříve, může náš stánek navštívit 23. září na akci Den IZS v Holešovicích či o pět dní později v areálu ministerstva obrany na Dnu otevřených dveří,“ uvedla projektová manažerka Daniela Hölzelová z odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

Za Armádu ČR dorazili na Dopravně bezpečnostní den vojáci 24. základny dopravního letectva z Kbel a předvedli dětem, jak správně poskytovat první pomoc. Žáci si vyzkoušeli práci ornitologů, kteří jim vysvětlili důležitost dravých ptáků na letišti. „Jsem moc ráda, že máme s Armádou České republiky tak dobrou a dlouhou spolupráci. Tato akce se díky nim koná již počtvrté a já pevně věřím, že tomu bude tak i nadále,“ uvedla organizátorka a místostarostka Prahy 15 Jitka Kolářová.

Nahoru