Home page > Aktuality > Žáci Zlínského kraje v náročné soutěži potvrdili připravenost na řešení krizových situací

Žáci Zlínského kraje v náročné soutěži potvrdili připravenost na řešení krizových situací

Celkem 120 žáků 8. tříd základních škol z celého kraje se dnes zúčastnilo 1. Soutěžního dne Integrovaného záchranného systému, pohybově-vědomostní soutěže pořádané obcí Popovice v součinnosti s Ministerstvem obrany a Krajským vojenským velitelstvím Zlín.

Akce se zúčastnil a ceny nejlepším předal náměstek ústředního školního inspektora Ondřej Andrys, kteří společně s náměstkem ministra obrany Jakubem Landovským a hejtmanem Zlínského kraje Jiřím Čunkem převzali nad soutěží záštitu.

Na soutěžící čekalo 20 stanovišť. S vojáky Armády ČR si tak žáci museli obléknout vojenskou výstroj na čas, absolvovat štafetový překážkový běh, vědomostní test o problematice obrany státu, střelbu ze vzduchovky nebo hod granátem. Příslušníci 7. mechanizované brigády pod velením poručíka Jakuba Šimáka připravili rovněž ukázky vojenské techniky BVP a Iveco, žáky rovněž zaujímalo protichemické vybavení vojáků a jejich osobní zbraně. Samostatné stanoviště s informacemi o možnostech studia zřídila Vojenská střední škola a Vyšší odborná škola MO.

Na stanovištích Hasičského záchranného sboru plnili úkoly spojené s tísňovým voláním,  lezením ve výškách a požární prevence, u celníků rozpoznávali padělky. V rámci BESIP soutěžící absolvovali nejenom test z pravidel silničního provozu, ale také jízdu zručnosti na kole. Na stanovišti Policie ČR žáci odpovídali na otázky z oblasti právní odpovědnosti. Zdravotnická záchranná služba a Střední zdravotnická a Vyšší odborná škola zdravotnická Zlín si připravily otázky a praktické úkoly k poskytování první pomoci.

Ještě před vyhlášením výsledků se žáci mohli podívat na ukázku Hasičského záchranného sboru zaměřenou na práci se speciálním řezacím zařízením a na ukázku boje zblízka, předvedenou vojáky 7. mechanizované brigády Hranice.

Na závěr starostka obce Popovice Jitka Nováková poděkovala všem soutěžícím a vyhlásila výsledky náročné soutěže. Pohár vítěze a věcné ceny si odvezli žáci Základní školy Luhačovice, na dalších oceněných místech skončily ZŠ sportovní Uherské Hradiště a ZŠ Mysločovice.

Fotogalerie

Nahoru