Letošní POKOS končil na základních školách ve Zlínském kraji

Posledním dnem, kdy se letos pracovníci odboru komunikace Ministerstva obrany vypravili do českých škol, byl 30. listopad. Společně s vojáky 74. lehkého motorizovaného praporu z Bučovic přijeli s programem Příprava občanů k obraně státu (POKOS) na Základní školu Slušovice. Den předtím, ve středu 29. listopadu, navštívili Základní školu Mánesova v Otrokovicích.

Výherci listopadové soutěže

Ve čtvrtek 30. listopadu 2017 bylo ukončeno 18. kolo soutěže k problematice příprava občanů k obraně státu. Celkem jsme obdrželi 93 odpovědí, 79 bylo správných.

Ze správných odpovědí zástupci Ministerstva obrany vylosovali tyto tři výherce: 

POKOS sklidil úspěch na školách v Havířově

Základní škola Havířov-Podlesí přivítala ve středu 15. listopadu 2017 vojáky z 53. pluku průzkumu a elektronického boje z Opavy. Ti ve spolupráci s odborem komunikace Ministerstva obrany připravili pro žáky druhého stupně v rámci vzdělávacího programu Příprava občanů k obraně státu (POKOS) zajímavé přednášky i praktické ukázky.

Problematika POKOS zařazena do vzdělávání na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity

V rámci součinnosti Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Krajského vojenského velitelství České Budějovice, reprezentováného zejména ředitelem plukovníkem Aloisem Urbanem a lektorem POKOS praporčíkem Petrem Švaňou byl za přispění dalších věcně odpovědných subjektů po několika pracovních jednáních finalizován návrh sylabu pro vzdělávání budoucích učitelů na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity.

Podzimní cyklus dalšího vzdělávání pedagogů byl ukončen na Krajském vojenském velitelství v Ostravě

Tradičně vysokou účastí se vyznačovalo poslední z cyklu školení POKOS, organizovaných v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků na Krajském vojenském velitelství (KVV) Ostrava. Zájem byl dokonce tak velký, že školení muselo být provedeno ve dvou dnech. Akreditovaná školení však v tomto období proběhla také v působnosti dalších krajských vojenských velitelství - ať už to bylo na KVV Praha - Středočeský kraj, KVV Brno, KVV Zlín, KVV Jihlava, KVV Liberec nebo na KVV České Budějovice.

Lektoři POKOS se zdokonalují ve svých dovednostech

Ve druhém listopadovém týdnu proběhlo ve vzdělávacím středisku Agentury profesního rozvoje a podpory aktivit Komorní Hrádek školení lektorů POKOS, zaměřené na zdokonalení měkkých dovedností. Tito lektoři provádí akreditovaná školení učitelů základních a středních škol v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, na tuto činnost však z pohledu tzv. měkkých dovedností doposud nebyli odborně připravováni.

Výherci říjnové soutěže

V úterý 31. října 2017 bylo ukončeno 17. kolo soutěže k problematice příprava občanů k obraně státu. Celkem jsme obdrželi 124 odpovědí, 82 bylo správných.

Ze správných odpovědí zástupci Ministerstva obrany vylosovali tyto tři výherce: 

Listopadová vědomostní soutěž

Každý měsíc naleznete v sekci Pro děti a mládež 3 soutěžní otázky určeny pro žáky základních škol i studenty středních škol, které se  týkají přípravy občanů k obraně státu.

Tři z Vás, kteří správně odpoví na všechny soutěžní otázky, vylosujeme a odměníme. Odpovědi zasílejte vždy na e-mailovou adresu pokos@army.cz. Do e-mailu uveďte své jméno a příjmení, svůj věk a adresu školy, kterou navštěvujete. Přejeme Vám hodně úspěchů.

 

Stránky

Subscribe to Příprava občanů k obraně státu (POKOS) RSS

Nahoru