O tomto webu

Prostřednictvím těchto stránek bude veřejnost informována o aktuálním dění v oblasti přípravy občanů k obraně státu. Na stránkách budou vybraným cílovým skupinám k dispozici rovněž nezbytné materiály a jiné důležité dokumenty, stejně jako odkazy na relevantní webové stránky.

Blahopřejeme výhercům soutěže Prázdniny s vojenskou historií

Publikováno: 5.10.2018 Autor: Ivan Gerhát

Soutěž o věcné ceny Prázdniny s vojenskou historií probíhala od 19. června do poloviny září 2018. Byla určena všem, kdo rádi cestují, navštěvují místa spjatá s naší historií a rádi amatérsky fotografují nebo natáčí videa. Uvádíme seznam výherců soutěže a některých jejch příspěvků.

Říjnová vědomostní soutěž

Publikováno: 1.10.2018 Autor: Daniela Hölzelová

Každý měsíc naleznete v této sekci 3 soutěžní otázky z oblasti přípravy občanů k obraně státu, které jsou určeny pro žáky základních škol i studenry středních škol. Tři z Vás, kteří správně odpovědí na všechny soutěžní otázky, vylosujeme a odměníme.

Armáda je pojistkou státu, řekl během POKOSU vojenský kaplan studentům středních škol v Ústeckém kraji

Publikováno: 27.9.2018 Autor: Daniela Hölzelová

Dvě střední školy v Ústeckém kraji navštívili na začátku týdne zástupci odboru komunikace Ministerstva obrany a 31. radiační, chemické a biologické ochrany z Liberce s projektem POKOS (Příprava občanů k obraně státu).

Vojenští výsadkáři skočili rovnýma nohama do středu Dne IZS a rozzářili deštivou oblohu

Publikováno: 24.9.2018 Autor: Daniela Hölzelová

Na Dni Integrovaného záchranného systému na holešovickém Výstavišti se v neděli 23. září Pražanům představila také Armáda České republiky.

V rámci POKOS vyrazili za stovkami žáků poprvé v tomto školním roce vojáci

Publikováno: 10.9.2018 Autor: Daniela Hölzelová

První školní týden nemohli v akci chybět ani zástupci Ministerstva obrany ČR z odboru komunikace s aktivitami ve prospěch přípravy občanů k obraně státu. Ti společně s vojáky z 24.

Ukázky zlínské pěší roty aktivních záloh zaujaly souhrou i náročností

Publikováno: 2.7.2018 Autor: Ivan Gerhát

Dne 30. června 2018 za velkého zájmu diváků proběhla na letišti Slováckého aeroklubu Kunovice a v prostorách Leteckého muzea Kunovice akce s názvem Military den – odlétáme na prázdniny. K úspěchu akce přispěli svou účastí rovněž příslušníci Krajského vojenského velitelství Zlín a jeho roty aktivních záloh a pěší roty aktivních záloh 74. lmopr Bučovice. Dále byla k vidění jízdní policie, kynologové, hasiči, modeláři a BESIP.

Atraktivní branný závod Wolfram zná všechny účastníky krajského kola

Publikováno: 2.7.2018 Autor: Ivan Gerhát

Ve dnech 20. až 28. června proběhlo posledních pět oblastních kol branné soutěže Wolfram pro žáky základních a studenty středních škol Moravskoslezského kraje. První tři družstva se kromě hodnotných věcných cen těšila také z postupu do krajského kola soutěže, které proběhne v září letošního roku ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá.

Zapojte se do prázdninové soutěže k vojenské historii České republiky

Publikováno: 19.6.2018 Autor: Ivan Gerhát

Ministerstvo obrany dnes vyhlašuje soutěž o věcné ceny Prázdniny s vojenskou historií. Nad soutěží převzal záštitu náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie Ministerstva obrany Jakub Landovský. Soutěž je určena všem, kdo rádi cestují, navštěvují místa spjatá s naší historií a rádi amatérsky fotografují nebo natáčí videa. Soutěž se řídí následujícími pravidly: ...

Den pro život v Újezdu nad Lesy zájemcům prezentoval POKOS i vojenskou techniku

Publikováno: 12.6.2018 Autor: Daniela Hölzelová

V sobotu 6. června se na hřišti sídliště Rohožník v Újezdu nad Lesy uskutečnil druhý ročník Dne pro život. Na realizaci se podílelo Ministerstvo obrany ČR, záštitu převzalo hlavní město Praha, jmenovitě primátorka Adriana Krnáčová a radní Libor Hadrava.  ...

Na branném dnu v Pardubicích soutěžili také učitelé

Publikováno: 11.6.2018 Autor: Ivan Gerhát

Vojáci ze 14. pluku logistické podpory Pardubice a Správy letiště Pardubice připravili v areálu kasáren letiště Pardubice společně s odborem komunikace Ministerstva obrany dopoledne plné soutěží pro žáky základních škol. Akce s názvem „Pochod POKOS“ se ve čtvrtek 7. června 2018 zúčastnilo přes dvě stě padesát dětí ze tří pardubických základních škol.

Lidé v plavkách a vojáci v uniformách si dali sraz na koupališti na Petynce

Publikováno: 5.6.2018 Autor: Daniela Hölzelová

Tisíce návštěvníků se dorazily v sobotu 2. června nejen zchladit, ale především si užít Dětský den na pražském koupališti Petynka.

VOLAREZA pobavila děti na Měříně

Publikováno: 5.6.2018 Autor: Daniela Hölzelová

V sobotu 2. června se v areálu Vojenské zotavovny Měřín na břehu Slapské přehrady konal Dětský den na Měříně, který pro děti příslušníků resortu Ministerstva obrany připravila příspěvková organizace VOLAREZA.  ...

Výherci květnové soutěže

Publikováno: 1.6.2018 Autor: Daniela Hölzelová

Ve čtvrtek 31. května bylo ukončeno 24. kolo soutěže k problematice příprava občanů k obraně státu. Celkem jsme obdrželi 117 odpovědí, 92 bylo správných.

Manažer POKOS: Žáci prokazují rok od roku lepší znalosti i dovednosti v branně-bezpečnostních tématech

Publikováno: 20.5.2018 Autor: Ivan Gerhát

Celkem 120 žáků 8. tříd základních škol ze všech okresů Zlínského kraje se zúčastnilo 2. ročníku Soutěžního dne Integrovaného záchranného systému, pohybově-vědomostní soutěže pořádané obcí Popovice v součinnosti s Ministerstvem obrany, Krajským vojenským velitelstvím Zlín a dalšími prvky integrovaného záchranného systému.

Přes tři sta dětí z druhého stupně pochodovalo a plnilo úkoly na letišti v pražských Kbelích

Publikováno: 16.5.2018 Autor: Daniela Hölzelová

Kbelští letci na své základně připravili společně s odborem komunikace Ministerstva obrany branné dopoledne pro žáky základních škol. Téměř tři sta dětí se zúčastnilo v úterý 15. května akce Pochod.

Branný závod v Hrádku nad Nisou zahájil hejtman Libereckého kraje Martin Půta

Publikováno: 15.5.2018 Autor: Ivan Gerhát

Dne 11. května 2018 panoval v kempu Kristýna u Hrádku nad Nisou nezvyklý ruch. Rekreanty a hosty nahradili žákyně a žáci druhého stupně základních škol mikroregionu Hrádecko-Chrastavsko, připravující se na 1. ročník branného závodu Okolo Kristýny. Soutěž organizuje Krajské vojenské velitelství Liberec za přispění sekce obranné politiky a strategie Ministerstva obrany ve spolupráci s městem Hrádek nad Nisou.

Výherci dubnové soutěže

Publikováno: 2.5.2018 Autor: Daniela Hölzelová

V pondělí 30. dubna bylo ukončeno 23. kolo soutěže k problematice příprava občanů k obraně státu. Celkem jsme obdrželi 104 odpovědí, 84 bylo správných.

Dělostřelci nadšeným žákům předvedli, že je ani vidle v boji zblízka nijak nepřekvapí

Publikováno: 2.5.2018 Autor: Daniela Hölzelová

Zástupci odboru komunikace z Ministerstva obrany ČR zažili jednu z posledních návštěv v tomto školním roce v rámci projektu POKOS (Příprava občanů k obraně státu) na třech školách v Plzeňském a Středočeském kraji. Společně s nimi vyrazili za žáky i vojáci ze 13. dělostřeleckého pluku.

Květnová vědomostní soutěž

Publikováno: 2.5.2018 Autor: Daniela Hölzelová

Každý měsíc naleznete v této sekci 3 soutěžní otázky určeny pro žáky základních škol i studenty středních škol, které se  týkají přípravy občanů k obraně státu. Tři z Vás, kteří správně odpoví na všechny soutěžní otázky, vylosujeme a odměníme.

Oblastního kola branného závodu se zúčastnilo také družstvo pedagogů

Publikováno: 27.4.2018 Autor: Ivan Gerhát

V úterý 24. dubna 2018 proběhlo v Městském lese v Jindřichově Hradci oblastní kolo branného závodu pořádaného jako doplněk vzdělávání a výchovy v problematice přípravy občanů k obraně státu. Soutěže se zúčastnilo osm smíšených družstev ze základních škol Jindřichohradecka, družstvo učitelského sboru prošlo kurzem mimo soutěž.

Nahoru