O tomto webu

Prostřednictvím těchto stránek bude veřejnost informována o aktuálním dění v oblasti přípravy občanů k obraně státu. Na stránkách budou vybraným cílovým skupinám k dispozici rovněž nezbytné materiály a jiné důležité dokumenty, stejně jako odkazy na relevantní webové stránky.

,,Ahoj armádo“ přivítali žáci příslušníky KVV Ostrava

Publikováno: 4.12.2017 Autor: Daniela Hölzelová

Dne 28. listopadu 2017 na Základní škole v Kopřivnici – Lubina završili příslušníci Krajského vojenského velitelství Ostrava akce projektu POKOS v Moravskoslezském kraji pro letošní rok.

Letošní POKOS končil na základních školách ve Zlínském kraji

Publikováno: 4.12.2017 Autor: Daniela Hölzelová

Posledním dnem, kdy se letos pracovníci odboru komunikace Ministerstva obrany vypravili do českých škol, byl 30. listopad. Společně s vojáky 74. lehkého motorizovaného praporu z Bučovic přijeli s programem Příprava občanů k obraně státu (POKOS) na Základní školu Slušovice.

Prosincová vědomostní soutěž

Publikováno: 4.12.2017 Autor: Daniela Hölzelová

Každý měsíc naleznete v této sekci 3 soutěžní otázky určeny pro žáky základních škol i studenty středních škol, které se  týkají přípravy občanů k obraně státu.

Výherci listopadové soutěže

Publikováno: 4.12.2017 Autor: Daniela Hölzelová

Ve čtvrtek 30. listopadu 2017 bylo ukončeno 18. kolo soutěže k problematice příprava občanů k obraně státu. Celkem jsme obdrželi 93 odpovědí, 79 bylo správných.

POKOS sklidil úspěch na školách v Havířově

Publikováno: 21.11.2017 Autor: Daniela Hölzelová

Základní škola Havířov-Podlesí přivítala ve středu 15. listopadu 2017 vojáky z 53. pluku průzkumu a elektronického boje z Opavy.

Problematika POKOS zařazena do vzdělávání na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity

Publikováno: 20.11.2017 Autor: Ivan Gerhát

V rámci součinnosti Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Krajského vojenského velitelství České Budějovice, reprezentováného zejména ředitelem plukovníkem Aloisem Urbanem a lektorem POKOS praporčíkem Petrem Švaňou byl za přispění dalších věcně odpovědných subjektů po několika pracovních jednáních finalizován návrh sylabu pro vzdělávání budoucích učitelů na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity.

Podzimní cyklus dalšího vzdělávání pedagogů byl ukončen na Krajském vojenském velitelství v Ostravě

Publikováno: 17.11.2017 Autor: Ivan Gerhát

Tradičně vysokou účastí se vyznačovalo poslední z cyklu školení POKOS, organizovaných v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků na Krajském vojenském velitelství (KVV) Ostrava. Zájem byl dokonce tak velký, že školení muselo být provedeno ve dvou dnech. Akreditovaná školení však v tomto období proběhla také v působnosti dalších krajských vojenských velitelství - ať už to bylo na KVV Praha - Středočeský kraj, KVV Brno, KVV Zlín, KVV Jihlava, KVV Liberec nebo na KVV České Budějovice.

Lektoři POKOS se zdokonalují ve svých dovednostech

Publikováno: 17.11.2017 Autor: Ivan Gerhát

Ve druhém listopadovém týdnu proběhlo ve vzdělávacím středisku Agentury profesního rozvoje a podpory aktivit Komorní Hrádek školení lektorů POKOS, zaměřené na zdokonalení měkkých dovedností. Tito lektoři provádí akreditovaná školení učitelů základních a středních škol v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, na tuto činnost však z pohledu tzv. měkkých dovedností doposud nebyli odborně připravováni.

Výherci říjnové soutěže

Publikováno: 1.11.2017 Autor: Daniela Hölzelová

V úterý 31. října 2017 bylo ukončeno 17. kolo soutěže k problematice příprava občanů k obraně státu. Celkem jsme obdrželi 124 odpovědí, 82 bylo správných.

Listopadová vědomostní soutěž

Publikováno: 1.11.2017 Autor: Daniela Hölzelová

Každý měsíc naleznete v sekci Pro děti a mládež 3 soutěžní otázky určeny pro žáky základních škol i studenty středních škol, které se  týkají přípravy občanů k obraně státu.

Zajímavá diskuse na téma bezpečnost a prosperita na školení učitelů v Praze

Publikováno: 29.10.2017 Autor: Ivan Gerhát

Dne 25. října  2017 proběhlo u  Krajského vojenského velitelství hlavní město Praha  školení učitelů k problematice POKOS.

Děti při POKOSu poskytovaly první pomoc a zkoušely si protichemický oblek

Publikováno: 26.10.2017 Autor: Daniela Hölzelová

Příslušníci 7. mechanizované brigády Dukelské z Hranic navštívili v úterý 24. a ve středu 25. října v rámci projektu Příprava občanů k obraně státu (POKOS) olomouckou Základní školu Holečkova a Střední průmyslovou školu Ostrava-Vítkovice.

Projektového dne na Vsetínsku se dobrovolně zúčastnili rovněž členové aktivní zálohy

Publikováno: 19.10.2017 Autor: Ivan Gerhát

Na pozvání ředitelky základní školy Luh Vsetín se příslušníci Krajského vojenského velitelství Zlín zúčastnili projektového dne se zaměřením na Armádu České republiky a problematiku příprava občanů k obraně státu. Na akci, kterou koordinovala praporčice Petra Čechová, se dobrovolně podíleli rovněž tři členové pěší roty aktivních záloh u Krajského vojenského velitelství Zlín pod vedením rotného Jiřího Hubáčka a člen Klubu výsadkových veteránů Holešov František Gult.

Školáci na Pardubicku se v rámci POKOS naučili, jak se mohou ubránit dospělému člověku

Publikováno: 13.10.2017 Autor: Daniela Hölzelová

Program Příprava občanů k obraně státu (POKOS) Ministerstva obrany a 14. pluk logistické podpory tentokrát zavítal na Základní školu Dolní Roveň a do Rosic u Chrudimi. Školáci se seznámili nejen s ministerstvem a armádou, ale i s úkoly 14. pluku logistické podpory.

Učitelé ze základních škol Ústeckého kraje navštívili 4. brigádu rychlého nasazení

Publikováno: 12.10.2017 Autor: Ivan Gerhát

Dne 10. října 2017 proběhlo další z cyklu školení učitelů základních škol k problematice POKOS v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků. Školení, které se konalo ve vojenském klubu  v Žatci se zúčastnilo čtrnáct učitelek a učitelů ze základních škol Ústeckého kraje.

Soutěž pro měsíc říjen

Publikováno: 2.10.2017 Autor: Daniela Hölzelová

Každý měsíc naleznete v sekci Pro děti a mládež 3 soutěžní otázky určeny pro žáky základních škol i studenty středních škol, které se  týkají přípravy občanů k obraně státu.

Výherci soutěže pro měsíc září

Publikováno: 2.10.2017 Autor: Daniela Hölzelová

V pátek 29. září 2017 bylo ukončeno 16. kolo soutěže k problematice příprava občanů k obraně státu. Celkem jsme obdrželi 119 odpovědí, 74 bylo správných.

Za českou armádou na pražskou Letenskou pláň dorazily tisíce lidí

Publikováno: 25.9.2017 Autor: Daniela Hölzelová

Téměř tři stovky vojáků a přes padesát kusů techniky dorazily dnes na pražskou Letenskou pláň, kde se konal „Den s armádou Praha 2017“. Byla zde k vidění historická i současná technika české armády a návštěvníky čekaly dynamické ukázky pozemních i vzdušných sil.

Vojenští zdravotníci učili děti, jak se mají chránit před chemickými látkami

Publikováno: 22.9.2017 Autor: Daniela Hölzelová

Vojáci z Agentury vojenského zdravotnictví společně s pracovníky odboru komunikace Ministerstva obrany navštívili v úterý 19. září Základní školu Strž ve Dvoře Králové nad Labem a o den později také Základní školu ve Slatině nad Zdobnicí.

Děti ze Stonožkových škol soutěžily s armádou ve Spáleném Poříčí

Publikováno: 13.9.2017 Autor: Daniela Hölzelová

Do Spáleného Poříčí na Plzeňsku se v úterý 12. září vydali vojáci z několika útvarů a zařízení AČR, aby si spolu s dětmi a jejich pedagogy připomněli sedmnáct let spolupráce mezi Hnutím Na vlastních nohou – Stonožka a Armádou ČR.  ...

Nahoru