Home page > Aktuality > Na Dni hrdinů se představí i armáda

Na Dni hrdinů se představí i armáda

Už tuto sobotu 25. září bude pražské výstaviště v Holešovicích patřit všem složkám integrovaného záchranného systému. Záchranáři, policisté, hasiči a další hrdinové předvedou své vybavení i techniku, a to od 13.00 do 18.00 hod. Chybět nebude ani Armáda České republiky.

Dorazí i vojenská technika

Svou techniku na akci oslavující všechny hrdiny integrovaného záchranného systému předvede i Armáda České republiky. „Je nám velkou ctí, že se i my můžeme zúčastnit akce jako je Den hrdinů a zároveň tím dát najevo, že si práce záchranných a bezpečnostních složek velmi ceníme, a to nejen ve chvílích katastrof či jiných neštěstí,“ uvedla Daniela Hölzelová z odboru komunikace MO.

Malí i velcí návštěvníci budou moci obdivovat obrněný transportér Pandur z výzbroje 41. mechanizovaného praporu, obrněné vozidlo Dingo a protiletadlový komplet RBS 70 z 25. protiletadlového raketového pluku. Lehké obrněné vozidlo pro radiační, chemický a biologický průzkum včetně malého dekontaminačního vozidla a pyrotechnického robota na akci předvedou vojáci z 31. pluku radiační chemické a biologické ochrany. „Armáda svojí přítomností dokazuje, že je připravena pomáhat ostatním složkám v případě jakékoliv krizové situace,“ vysvětlila Hölzelová. Ukázku výzbroje, výstroje a techniky mají připravenou také příslušníci Vojenské policie.

Soutěže v rámci projektu POKOS

Odbor komunikace Ministerstva obrany si na akci v rámci vzdělávacího projektu Příprava občanů k obraně státu (POKOS) připravil vědomostní soutěže pro děti i dospělé. Návštěvníci si tak mohou odnést krásné a hodnotné armádní odměny. Kromě toho je pro děti nachystán skákací hrad, který, jak zástupci odboru komunikace MO věří, bude patřit k oblíbeným zastávkám malých návštěvníků. 

Více informací naleznete zde: https://www.vystavistepraha.eu/kalendar-akci/detail/den-hrdinu/.

Autor: Daniela Hölzelová a Veronika Vorlová, OK MO

Nahoru