Home page > Aktuality > #PoznejPOKOS - 1. díl

#PoznejPOKOS - 1. díl

Proč vstupujeme do mezinárodních organizací? Na to si dnes odpovíme v rámci projektu #PoznejPOKOS.
 
Už od dětství se učíme, že bychom si měli pomáhat. Vyspělé státy moc dobře vědí, že spolupracovat a táhnout za jeden provaz se vyplácí, a proto i Česká republika chce být součástí mezinárodních organizací.
Česká republika upřednostňuje především takové mezinárodní organizace, které podporují mírové řešení konfliktů, principy mezinárodního práva, kolektivní přístup k bezpečnosti a vzájemně výhodnou hospodářskou spolupráci.
 
Klademe důraz na předcházení ozbrojeným konfliktům a řešení bezpečnostních výzev diplomatickými, politickými a dalšími nenásilnými prostředky. Pokud selže prevence a úsilí o mírové řešení krizových situací, Česká republika se připojí k donucovacím prostředkům v souladu se závazky mezinárodních organizací, jejichž jsme členy.
 
Z pohledu bezpečnosti a obrany je pro Českou republiku členství v mezinárodních organizacích velmi významné. Víte, o jaké mezinárodní organizace se jedná? Napište nám je do komentářů pod tento příspěvek a v příštím týdnu si je blíže představíme. Zároveň tři z vás, kteří správně odpoví, odměníme.

Nahoru