Home page > Aktuality > #PoznejPOKOS - 5. díl

#PoznejPOKOS - 5. díl

Pokud budete muset opustit svůj domov v důsledku vzniklé mimořádné situace nebo nařízené evakuace, měli byste si umět zabalit evakuační zavazadlo. A protože štěstí přeje připraveným, tak se dnes v rámci projektu #PoznejPOKOS dozvíte, co má evakuační zavazadlo obsahovat.

Do evakuačního zavazadla si zabalte nejnutnější věci pro nouzové přežití na dva až tři dny. Může to být batoh, krosna, cestovní taška nebo kufr, který označíte svým jménem a adresou. Nezapomeňte, že zavazadlo si ponesete celou dobu s sebou, mělo by být tedy přiměřeně těžké pro toho, kdo ho ponese. V evakuačním zavazadle nesmí chybět: osobní doklady, cennosti, léky, hygienické potřeby, trvanlivé potraviny, balená voda, oblečení a věci na spaní, mobilní telefon s nabíječkou, rádio, baterka, nůž, zápalky a karty.

V případě mimořádných událostí a při provádění záchranných a likvidačních prací je také velmi důležitá efektivní spolupráce záchranných a bezpečnostních složek, které znáte pod pojmem Integrovaný záchranný systém (IZS). Hlavní složky IZS tvoří: Hasičský záchranný sbor České republiky, Jednotky požární ochrany zařazené do plošného pokrytí kraje jednotkami požární ochrany (zjednodušeně řečeno jednotky sborů dobrovolných hasičů), poskytovatelé zdravotnické záchranné služby a Policie České republiky. Víte, jaké složky se řadí mezi ty ostatní? Napište nám je do komentářů a my příští týden odměníme tři výherce.

Nahoru