Home page > Aktuality > #PoznejPOKOS - 6. díl

#PoznejPOKOS - 6. díl

V dnešním příspěvku #PoznejPOKOS se budeme věnovat ozbrojeným silám, které slouží k zajišťování bezpečnosti České republiky. Ozbrojené síly ČR se člení na Armádu ČR, Vojenskou kancelář prezidenta republiky a Hradní stráž. Vrchním velitelem ozbrojených sil ČR je prezident republiky, kterým je v současné době Miloš Zeman.


Základním úkolem ozbrojených sil je připravovat se k obraně České republiky a bránit ji proti vnějšímu napadení. Další úkoly ozbrojených sil ČR vyplývají z mezinárodních smluvních závazků České republiky o společné obraně proti napadení. Ozbrojené síly ČR se také účastní zahraničních misí  pod vedením mezinárodních organizací a plní úkoly v rámci humanitárních misí, záchranných a evakuačních akcí.
Základ ozbrojených sil ČR představuje Armáda ČR. Armádě ČR velí Generální štáb, který je součástí Ministerstva obrany ČR. Náčelníkem Generálního štábu Armády České republiky je armádní generál Aleš Opata, který je podřízen ministrovi obrany Mgr. Lubomíru Metnarovi.
Víte, jaké síly tvoří Armádu ČR? Napište nám je do komentářů a zapojte se tak do losování o krásné vojenské odměny. V příštím týdnu si jednotlivé síly Armády ČR představíme.

Nahoru